Baldor Logo white


Fırçasız DC Servo Motor

Fırçasız doğru akım motoru, komütasyon işlemini mekanik olarak değil elektronik olarak sağlayan bir motor türüdür. Fırçasız doğru akım motorlarında fırça-kollektör düzeneğinin görevini elektronik bir denetleyici üstlenir. Fırçasız doğru akım motorları, fırçalı olan türlere göre daha verimli çalışır. Yapısı nedeni ile fırçasız motorlar daha yüksek tork ve devir sayılarına rahatlıkla ulaşabilirler ve hafiftirler.

Baldor Fırçasız DC Servo Motor

Fırçasız DC Servo Motor

  • Baldor’un BSM25 ve BSM33 serisi Hall sensörlü fırçasız DC motorları, makina tasarımcıları için fırçasız teknolojinin yukarıda bahsedilen faydalarını sağlamakla birlikte sessiz çalışma, daha küçük boyut, tam bakımsız uzun kullanım ömrü sunmaktadır.

    Baldor fırçasız DC motorun kalite ve güvenirliliği dünya çapındaki sayısız uygulamalarda kendini kanıtlamıştır. BSM25 ve BSM33 serileri 0.25HP’den 3HP gücüne kadar olup 320V DC bara geriliminde 1800RPM’lik hız sağlamaktadır. Bu motorlar zorlu çevre şartlarına karşı dayanıklı ve uygulamadaki yüksek hız gereksinimlerine cevap verebilecek performansa sahiptirler.

    Baldor fırçasız motorlar rotor üzerinde sürekli mıknatıslara ve stator üzerinde sargılara sahiptir. Stator bobinleri rotoru çevreleyecek şekilde yerleştirilmiştir. Elektronik komütasyon tekniği ile bobinler uygun zamanlama ile enerjilendirildiğinde rotor dönmeye başlar.

ayrac indirFırçasız DC Servo Motor Broşürü