Baldor Logo white


Çubuk bükme makinesi

demir çubuk bükme makinesi

Aşağıdaki filmde gösterilen demir çubuk bükme makinesi özellikle banyo ve mutfaklarda kullanılan sabunluk, havluluk, askı, tabaklık vb... gibi banyo ve mutfak aksesuarlarının üretiminde kullanılmaktadır.

Demir çubuk bükme makinesi makinenin arka tarafında bulunan bir besleme ünitesinden ( aşağıdaki kısa filme ilk başta gözüküyor. ) servo motor kontrollü silindirler vasıtasıyla demir çubuğu istenilen boyda çeker. Makinenin arka kısmında çekilecek olan demir çubuğun çapına göre değiştirilebilen mekanik bir doğrultucu bulunmaktadır. Bu sayede demir çubuk makineye düzgün bir şekilde girer.

Servo motor kontrollü demir çubukları çeken silindirlerden sonraki kısımda ise çubuğu istenilen açıda veya istenilen çapta bir yay oluşturacak şekilde büken kısım bulunmaktadır. Bu kısımda çubuğun çapına göre değiştirilebilen ve servo motorla kontrol edilen mekanik bir aparat bulunur.

Makinede düşük ataletli dinamik BSM N Serisi iki adet servo motor kullanılmıştır. Servo motorlar NextMoveESB hareket kontrolör tarafından eşzamanlı olarak kontrol edilmekte olup, hız değişimlerinde ürün boylarında bir sorun yaşanmamaktadır.